Jakie cechy powinien posiadać dentysta dziecięcy?


O zęby trzeba dbać. To hasło, które słyszymy prze całe nasze życie. I o ile dorośli nie mają problemu z jego zaakceptowaniem, o tyle trudniej jest namówić dzieci na wizytę u stomatologa.
Jak więc zachęcić dziecko do wizyty u dentysty i jakie właściwie cechy powinien mieć dobry stomatolog dziecięcy Poznań?
Podstawową zasadą jest brak obaw przed spotkaniem ze stomatologiem. Jednak czy dziecko, które kilkakrotnie słyszało mrożące krew w żyłach historie o Panu, który usuwa ząbki za niegrzeczne zachowanie będzie skłonne odwiedzić stomatologa? Niewątpliwie: NIE. Dlatego też nie należy straszyć dzieci a wręcz przeciwnie wzmacniać w nich poczucie bezpieczeństwa i miłej atmosfery w gabinecie dentystycznym. Współczesna stomatologia dziecięca jest już na tyle rozwinięta, że dziecko nawet nie spostrzeże się, kiedy wykonano zabieg. Jednak, mimo tak nowoczesnych metod leczenia, warto jest wybrać stomatologa, który posiada kilka podstawowych cech. Przede wszystkim dentysta dziecięcy musi być otwarty w stosunku do dziecka, posiadać miłe usposobienie i sympatyczny wyraz twarzy. Taka osoba wzbudza w dziecku zaufanie. Istotne są również umiejętności oraz doświadczenie w pracy z dziećmi.
Podsumowując, mimo iż stomatologia dziecięca Poznań kształtuje się obecnie na bardzo wysokim poziomie, warto jest zadbać o to, by zapewnić dziecku jak najlepszy komfort psychiczny podczas wizyty w gabinecie dentystycznym. Niewątpliwie, zapewni go właściwie wybrany dentysta dziecięcy.