Jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do jej wykonania mezoterapii?


Obecnie na rynku sporym zainteresowaniem cieszą się rozmaite zabiegi, które poprawiają urodę. Wśród z nich można wymienić powiększanie ust oraz mezoterapię. Jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg mający na celu poprawę kondycji skóry.  przy użyciu indywidualnie dobranych koktajlach odżywczych. Substancje aktywne, są wprowadzane do głębszych warstw skóry za pomocą igły. Zabieg ten jest polecany osobom, które z różnych powodów nie są zadowolone z kondycji swojej skóry. Wskazaniem do jego wykonania mogą być rozstępy, zredukowanie cellulitu, blizn a także powstrzymanie wypadanie włosów. Ponadto na zabieg ten mogą zdecydować się także osoby chcące zredukować zmarszczki mimiczne.
Jest to bezpieczna metoda i nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do jej wykonania. Nie widoczne są także żadne efekty uboczne w trakcie oraz po zabiegu. Zawsze jednak należy pamiętać, iż wśród przeciwwskazań do jej wykonania wymienia się: ciąże, nowotwory, a także chemioterapię, cukrzycę, infekcje skórne oraz stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi. Mezoterapię igłową, którą oferuje medycyna estetyczna uznaje się za z najlepszych naturalnych zabiegów poprawiających wygląd ciała.

Zobacz polecane: wypełniacz do twarzy.