Ochrona przed odpryskami metali


Odpryski metali to bardzo niebezpieczne dla człowieka elementy powstające między innymi w procesie spawania. Bezpośrednio mogą one nawet stanowić zagrożenie życia człowieka. I dlatego też istnieje realna potrzeba ochrony przed nimi. A taką ochronę stanowią kurtyny z pcv. Bez względu na to, czy są to kurtyny pokryte jednolitym materiałem, czy też kurtyny paskowe – stanowią świetną barierę ochronną przed wspomnianymi elementami. Jak to się dzieje?
Ekrany spawalnicze wyposażone w specjalne folie skutecznie pochłaniają wszelkie odpryski. Nie mogą więc one zranić nikogo, kto obok ekranu pracuje, czy też obok niego przechodzi. Co więcej folia posada też własności samo gaszenia. Gdy więc pada na nią rozżarzony odłamek, folia nie zapala się. Szybko tłumi energię i gasi nawet największe ogniska zapalne. Jest to o tyle ważne, że rozgrzane odpadki metali mogłyby doprowadzić do wybuchu pożaru. Przechwycone i zgaszone przez folię przestają takie zagrożenie stanowić.
Stanowiska ślusarskie, czy spawalnicze, gdzie na co dzień takie odpryski wręcz fruwają, powinny być odgrodzone. I w tym właśnie ekrany spawalnicze są najlepsze. A to wszystko dzięki właściwościom folii, która stanowi skuteczną ochronę.

Zobacz polecane: Kurtyna paskowa.