Peelingi medyczne – czy są dla każdego?


Osoby, które są choć trochę zorientowane w temacie prawidłowej pielęgnacji skóry, na ogół pamiętają o tym, by tę skórę w miarę regularnie złuszczać. Oczywiście nie chodzi o to, by każdego dnia katować się ostrymi chemicznymi peelingami. Wystarczy po prostu od czasu do czasu pozbyć się wierzchniej warstwy martwego naskórka, aby oczyścić skórę, wygładzić ją, zahamować rozwój trądziku i przy okazji poprawić działanie innych kosmetyków nakładanych na ciało (np. kremów i balsamów). W przypadku gdy to ciało źle reaguje na klasyczne peelingi mechaniczne lub ogólnie rzecz biorąc wszelkie gotowe peelingi wykonywane w domu, warto zadbać o nie nieco inaczej. W tym celu należy skierować się na peelingi medyczne Poznań. Będą to peelingi przeprowadzane w specjalistycznych salonach urody oraz gabinetach medycyny estetycznej.

Peelingami medycznymi są peelingi chemiczne, które nie złuszczają naskórka w sposób mechaniczny, a właśnie poprzez zadziałanie na niego odpowiednimi substancjami chemicznymi, prowadzącymi do jego samoistnego rozpuszczenia. Zabiegi zalecane są głównie osobom młodszym lub tym w wieku średnim, raczej nie dojrzałym i na pewno nie starszym. Peeling chemiczny to jedyna bezpieczna opcja na pozbycie się martwego naskórka ze skóry trądzikowej, albowiem on – jako że nie zawiera żadnych drobinek – nie będzie prowadzić do rozprzestrzenienia bakterii odpowiedzialnych za wyskakiwanie nowych pryszczy i zaskórników. Peeling stosowany jest głównie na skórze twarzy. Z rzadka wykonuje się go na innych częściach ciała.

O tego typu specjalistyczne zabiegi warto pytać bezpośrednio w gabinetach. Lekarz medycyny estetycznej po zapoznaniu się ze stanem zdrowia i kondycją skóry pacjenta sam stwierdzi, czy peelingi medyczne Poznań będą dla niego dobre, a jeśli tak – dobierze odpowiedni ich typ, tworząc je z wybranych substancji chemicznych. Zabieg nie daje natychmiastowych rezultatów i o tym warto pamiętać. On ma jedynie pobudzić skórę do samodzielnego oczyszczania i samodzielnej regeneracji.

Zobacz więcej