Rośliny użytkowe


Projektowanie ogrodów Kraków, które spełniają funkcje użytkowe nieraz jest o wiele łatwiejsze niż projektowanie ogrodów typowo dekoracyjnych.  Niektórzy użytkownicy chcą własnoręcznie uprawiać warzywa i zioła, ponieważ czerpią z tego radość.  Ma to miejsce szczególnie w ogrodach podmiejskich, gdzie posiadłości są o wiele większe niż w mieście i jest wystarczająco miejsca na to, aby zaplanować zakładanie ogrodów Kraków.
Oczywiście rośliny użytkowe potrzebują dobrej jakości gleby i może okazać się, że nasza ziemia nie jest odpowiednia do zakładanie ogrodów Kraków do celów użytkowych. Wtedy trzeba zadbać o poprawę struktury gleby lub ulepszenie jej właściwości. W okresie letnim, kiedy nasze warzywa będą już spore, trzeba pamiętać o odchwaszczaniu i nawadnianie ogrodów.  W ogrodach użytkowych
możemy najczęściej spotkać różnego rodzaju nowalijki, czyli rzodkiewki, cebule i sałaty. Coraz częściej wielu właścicieli sadzi w swoim ogródku różne rzadko spotykane zioła, aby później używać ich jako przypraw.